Zogenoemde 'Hacktivisten' hebben in 2015 geprobeerd om de Canadese presidentiële verkiezingen te beïnvloeden. Dat stelt de Canadese inlichtingendienst CSE in een nieuwe rapport over de cyberdreigingen voor het democratisch proces.

Tijdens de afgelopen verkiezingen zouden verschillende dreigingen zijn geweest die werden veroorzaakt door cybercriminelen. De Canadese inlichtingendienst houdt rekening met nieuwe dreiging rondom de verkiezingen in 2019. Wel stelt de CSE dat er nog geen aanvallen zijn geïdentificeerd die zijn uitgevoerd door andere landen.

De CSE stelt in het rapport ook dat dreigingen toenemen door het gebruik van social media rondom de verkiezingen. Partijen zijn bijvoorbeeld actief op Twitter en Facebook en zijn daardoor kwetsbaar voor cyberaanvallen. Het wordt daarnaast ook eenvoudiger om foutieve berichten te verspreiden via deze kanalen door het toenemende gebruik van het internet en social media netwerken.

Om het land in de toekomst te beschermen schrijft de CSE in het rapport dat zowel het technische en sociale element moet worden bestreden. Cybercriminaliteit draait niet alleen om complexe aanvallen, maar ook de menselijke aard en sociale patronen spelen een grote rol.