Wereldwijd zijn meer dan 250 miljoen computers besmet met adware via een Chinees marketingbedrijf. Dat meldt Check Point. 

De adware genaamd Fireball probeert het webverkeer van de gebruiker te manipuleren door aanvullende code te downloaden via de browser.

Het verkeer van het Chinese bedrijf Rafotech werd via de adware doorgestuurd naar Google en Yahoo en op die manier werd de adware steeds verder verspreidt. De adware werd ook steeds meer gelinkt aan software van derden, waardoor verspreiding op steeds grotere schaal kon worden gerealiseerd. 

De adware kan een groter beveiligingsrisico voor andere organisaties worden, omdat malware kan worden geinstalleerd via dezelfde kwetsbaarheden. Of Rafotech al maatregelen heeft genomen is nog niet bekend.