Het is beveiligingsonderzoekers vorig jaar gelukt om een vliegtuig van het type Boeing 757 op afstand te hacken. Dat heeft de cybersecurity divisie van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS) gemeld tijdens een conferentie.
De onderzoekers opereerden in opdracht van het DHS en werd in een lab-setting uitgevoerd.
Conferentie
Robert Hickey, een medewerker van de cybersecurity divisie van het DHS, vertelde op de veiligheidsconferentie dat hij en zijn team van onderzoekers op 19 september een vliegtuig kregen, waarna zij op 21 september op afstand binnen wisten te dringen in de systemen van het vliegtuig.
Radiofrequentie
De onderzoekers geven details van het onderzoek niet vrij, maar stellen wel dat er geen contact is geweest met het toestel en dat er geen gebruik is gemaakt van medewerking. Wat Hickey wel wilde vertellen is dat het gelukt is om via radiofrequentie toegang te verkrijgen.
Vitale infrastructuur
Hickey heeft aandacht gevraagd voor het beveiligen van luchtvaartsystemen en opgeroepen om ook deze systemen onder de noemer ‘’vitale infrastructuur’’ te laten vallen. Informatie over de hacks is gedeeld met piloten van meerdere luchtvaartmaatschappijen, waaronder Delta Air Lines en American Airlines.
Een saillant detail is dat het vliegtuig van de Amerikaanse president ook een Boeing 757 is.