De politie heeft sinds vandaag een nieuw onderdeel van hun site geïntroduceerd in de vorm van een database met gehackte gegevens zoals e-mailadressen, gebruikersnamen en wachtwoorden.
De database bestaat nu uit ruim 60.000 e-mailadressen en geeft burgers de mogelijkheid om zelf uit te zoeken of zij in die lijst voorkomen. Iemand kan op de nieuwe branche van de politiesite zijn of haar e-mailadres invullen en krijgt binnen enkele minuten een mailtje terug als de persoon dan toch deel uitmaakt van de slachtoffers. Wanneer men geen e-mail krijgt, komt men niet voor in de nieuwe database.
De politie zal dan ook vanaf vandaag de database blijven uitbreiden met nieuwe gegevens. De huidige lijsten zijn afkomstig van verschillende lopende onderzoeken met betrekking tot illegale botnets. Omdat de politie vanwege privacywetten de gegevens zelf niet openbaar mag maken, spoort het daarom de burgers aan om op deze manier zich alsnog bewust te worden van eventuele inbreuk op online privacy. Tegelijkertijd wordt er wel gewaarschuwd om alert te blijven, omdat de gegevens zeer waarschijnlijk buiten de in beslag genomen lijsten om nog steeds beschikbaar zijn voor online criminelen. De politie adviseert daarom mensen om geregeld hun wachtwoorden te veranderen. Afwezigheid in de database staat dus niet gelijk aan veiligheid van iemand zijn online gegevens.
Wilt u zelf de veiligheid van uw gegevens checken? Volg dan deze link voor de nieuwe politiedatabase. Daarnaast kunt u ook uw verschillende e-mailadressen controleren op inbreuk via www.haveibeenpwnd.com.