Drie Nigeriaanse internetscammers die via datingfraude geld probeerde af te troggelen zijn gezamenlijk tot 235 jaar cel veroordeeld in de Verenigde Staten. Zij veroorzaakten voor tientallen miljoenen euro's aan schade samen met andere bendeleden door verschillende scam-manieren uit te voeren.
Via datingsites werd contact gelegd met mogelijke slachtoffers. Zij vroegen na het contacten van een persoon om geld of vroegen de persoon te helpen met het uitvoeren van witwasfraude. Via verschillende gestolen creditcards werden goederen aangeschaft die vervolgens verstuurd moesten worden naar de scammers. Ook bankrekeningen en persoonlijke informatie werden gestolen door verschillende scams te gebruiken.
De zaak omvat niet alleen de 3 personen, inmiddels hebben 12 van de 21 verdachten bekend. Zuid-Afrika heeft de drie personen uitgeleverd.
Een van de leiders van de bende kreeg eerder al 20 jaar cel voor zijn daden, zo meldde het Amerikaanse ministerie van Justitie.